Agritom Sera Sistemleri

 

Seralar, bitkileri dış iklim koşullarından ve hastalıklardan koruyan, optimum büyüme için  uygun mikro ortamın oluşturulduğu, sürdürülebilir, verimli ve mevsimlere olan bağımlılıktan kurtulmuş olarak yıl boyu süren tarımsal üretim için esnek çözümler sunan kapalı yapılardır.

Hakkında:

 

Günümüzde ise  modern seralar, komple sistem olarak çalışmaktadır, bu nedenle kontrollü ortam tarımı (KOT/CEA), kontrollü ortam tesislerinde üretim sistemi (KOTÜS/CEPPS) veya fitomasyon sistemi kapsamında da anılmaktadır. Seralar, KOT’ dan sonra bitkilerin yetiştirme ortamının en iyi ve en yüksek seviyede kontrol edildiği mekanlardır. Bir seranın teknik özelliklerine bağlı olarak, kontrol edilebilen temel faktörler arasında sıcaklık, ışık ve gölgelenme seviyeleri, sulama, gübre uygulaması ve ortam nemi bulunur. Seralar, kısa bir büyüme mevsimi veya zayıf ışık seviyeleri gibi bir toprak parçasının yetiştirme niteliğindeki eksikliklerin üstesinden gelmek için kullanılabilir ve böylece marjinal ortamlarda gıda üretimini geliştirebilirler.

 

AgriSera, en üst düzeyde tarım teknolojisinin kullanıldığı anahtar teslimi projeleri bir çok ülkede tasarlama, üretme ve kurma konusunda uzmanlaşmış tarımsal sanayi şirketidir.

 

AgriSera’ nın temel amacı, deneyimli ve  profesyonel çalışanlarıyla ve müşterilerinin memnuniyetini sağlamak için her türlü gayreti göstermektir.

AgriSera’ da, müşterilerin otomasyon, modern bitki yetiştirme teknik ve teknolojilerine yönelik  ihtiyaçları çözüm odaklı projeler ile desteklenmektedir.

 

AgriSera’ lar;

  • Her mevsimde ve her arazi koşulunda bitki yetiştirmeye imkân verir
  • Her ürüne ve yetiştirme dönemine has olan iklimsel koşulların oluşturulmasına imkân verir
  • Yüksek kapasite ve yüksek kaliteyi bir araya getirir
  • Zararlı böceklerin, yabancı otların ve hastalıkların maksimum derecede kontrolünü sağlar
  • Ekstrem hava koşullarına karşı daha iyi koruma ve/veya kontrol sağlar
  • Üretim kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlar
  • Ergonomik, güvenli ve rahat çalışma ortamları sağlar

Gallery